Aliejus (išskyrus agurklių), vašką, ester de sucre, biosol konservantą kaitiname viename indelyje. Hidrolatą ir alantoiną kitame. Prieš sujungiant fazes, įlašinti vitaminą E ir supilti agurklių aliejų. Plakti plaktuvėlių. Gana ilgai atrodys, kad emulsija nesutirštėja, bet galiausiai viskas susitvarko. Pačioje pabaigoje įdėti keramidus, eterinius aliejus. Kremukas gavosi labai švelnios rožinės spalvos ;) ir švelnaus, netgi truputį saldaus kvapo. Puikiai pasiskyrsto po odą. Minkština ir drėkina. Visgi piliarožės turi nemažai drėkinamųjų savybių. Patiko kviečių glikozidų ir ester de sucre derinukas. Kremą naudojų dienos metu, kai nereikia eiti į šalčius.
sudėtis naktinio drėkinamojo gėlio:
greipfruktų sėklų aliejus 0,4g
ryžių sėlenų aliejus 0,5g
moliūgų sėklų aliejus 0,4
gelisucre 0,52g
ksantanas 0,03g
aviečių ekstraktas 0,1g
karkade hidrolatas (savo gamybos) 8g
pieno rūgštis 2 lašai
ekokonservantas 2 lašai
ylag-ylang EA 1lašas
Gėlis gaminamas šaltuoju būdu. Į hidrolatą įberti aviečių ekstrakto, ksantano ir leisti šiek tiek išbrinkti. Į aliejinę dalį įpilti gelisucre. Plaktuvėliu sujungti fazes. Įlašinti ekokonservantą, eterinį aliejų, pieno rūgštį. Spalva iškarto pasikeičia, nes pieno rūgštis atstato ją. Dėka karkade gėlis pavirto ryškiai rožiniu ;) Man patiko gėlis, nes po nakties veidas jaučiasi atsigavęs, pailsėjęs, skaistus. Kinrožes panaudojau dėl jose esančio vitamino C, aviečių ekstraktas sutraukia poras, paskaistina veido odą, pieno rūgštis neleidžia spuogeliams atsirasti. Na, o į moliūgų sėklų aliejų esu įsimylėjusi ;), jau kai testavau jį, pastebėjau kad gerai įsigeria, skruostai tartum paraudonuoja gerąja ta žodžio prasme. Jokių nesklandumų tarp ksantano ir rūgšties nepastebėjau.. P.S. į toniką galima įdėti šiek tiek daugiau gelisucre (kad ir 0,7g), nes gaunasi kiek skystokas.
sudėtis toniko:
levandų hidrolatas perpus su vandeniu 48g
alantoinas 0,5g
d-pantenolis 0,5g
AHA vaisių rūgštys 1g
bakti-pur 3lašai
drėkinamasis komplektas 0,5g
ekokonservantas 10lašų
Vandenį su hidrolatu ir alantoinu pakaitinti, kol alantoinas ištirps. Toliau sulašintį visus likusius komponentus. Tokį toniką naudoju po odos valymo. Iš pradžių lyg šiek tiek padilgčioja oda, bet greitai nusiramina, poros susitraukia. Atsiranda raudonis :), ir dar pasirodė, kad veido spalvą išlygina. sudėtis apsauginio kremo:
neem aliejus 0,2g
moliūgų sėklų aliejus 3g
lazdynų riešutų aliejus 2,8g
Olive Protection 0,75g
vanduo 3g
cinko oksidas 0,2g
d-pantenolis 0,1g
biosol ant peilio galiuko
rozmarinų EA 2lašai
aroow root pudra 0,2g
Aliejus (išskyrus moliūgų), vašką, biosol, cinko oksidą kaitinti viename indelyje. Vandenį kitame. Kaitinti nemažiau nei iki 70 laipsnių. Grįžtamųjų emulsijų technologija to reikalauja, ir nebereikalo. Supilame likusį aliejų. Taip pat labai svarbu vandenį pilti mažomis proporcijos, po truputį, bet nesustojant plakt plaktuvėliu. Kol dar fazės nesusijungė, sudėti d-pantenolį, eterinį aliejų. Paskui grįžtamoji emulsija jų gali nepriimti. Na o plakti reiktų laaaabai ilgai, netgi kai jau kremas gražus ;), kitaip didelė tikimybė, kad emulsija bus nestabili. Aroow root pudrą sudėti pačioje pabaigoje ir gerai išmaišyti. Kremas gavosi ne itin malonaus kvapo ;), nes ir neem ir moliūgų sėklų aliejus turi specifinį kvapą... Nors mano oda riebi, bet šį kremą toleruoja, jokio diskomforto nejaučiu. Lauke esant labai gerai apsaugo odą nuo šalčio, vėjo. O apsaugo ne tik dėl to, kad didelis aliejų kiekis, svarbiausia priežastis emulsijos tipas - grižtamoji - kai aliejaus molekulės lieka viršuje. Su Olivem Protection bandžiau pasigaminti apsauginį kremą ir kitomis proporcijomis. Bet po kokių 5 bandymų pamačiau, kad stabiliausia emulsija kai aliejų nemažiau 60%, tuomet emulsiklio pakanka 7,5%. Ir kremas malonesnis, įsigeria geriau. Taip pat bandžiau įvairius aliejų derinukus ir skvalaną panaudoti, ir cetyl alcohol, bet labiausiai patiko kremas, kurio receptą įkėliau. Cinko oksidą ir aroow root miltelius naudojau sumažinti riebumą ir papildomai apsaugoti odą.
Patikrinti ar emulsija pavyko galima keliais būdais: 1. mesti siek tiek kremo į karstą vandenį, jei ištirps - tiesioginė, jei
ne - grįžtamoji. 2. jei indai sunkiau atsiplauna po kremo gamybos, tai grįžtamoji 3. šiek tiek kremo patrinti į indelio kraštą, jei gerai prilips, emulsija grįžtamoji 4. jei rankos pateptos kremu lengvai atsiplauna, tai tiesiogine. Grįžtamoji - atvirkščiai 5. paleisti ploną vandens srovę ant pateptos vietos, jei vanduo renkasi lašeliais ir nurieda, tai grįžtamoji emulsija
sudėtis paakių kremo:
aviečių sėklų aliejus 2g
kakavos sviestas 1g
augalinės kilmės lanolinas 1g
emulsinis vaškas Nr3 1,5g
rožių vanduo 25g
alantoinas 0,15g
skvalanas 6 lašai
biosol
damaskinių rožių EA 1lašas
santalo EA 3lašas
Kakavos sviestą, lanoliną, vašką ir biosol kaitinti viename indelyje. Rožių vandenį ir alantoiną kitame. Prieš sujungus fazes supilti aviečių sėklų aliejų. Plakti plaktuvėliu. Pačioje pabaigoje sulašinti skvalaną ir EA. Nors kakavos sviestas ir lanolinas gana "sunkūs", bet jau ne kartą gaminau su jais kremuką paakių odai ir man patiko, lyg tos raukšlytės kiek išsilygindavo, o kadangi miegu vos po 6 valandas, tai jų atsiranda... Tekstūra emulsijos šiek tiek puri gavosi, o kvapas labai mielas ;) . Rožių vanduo, kurį gavau dovanų iš Indijos, tokio subtilaus kvapo ir kartu su damaskinių rožių EA (kuris vienas man ne toks "skanus") davė tikrą neįkirų rožių aromatą ;) Recepte nurodytas gana didelis kiekis, nes gaminau kremą ir sau ir dovanų ;)